V posledních týdnech časté dotazy na očkování proti onemocnění COVID 19 : v každém případě doporučuji očkování, sami jsme s mojí zdravotní sestrou absolvovali 1. dávku od firmy Pfizer  20.ledna v nemocnici Třinec,  2. dávku 10.2.2021 dosud bez jakékoliv nežádoucí reakce. Očkování považuji za podstatně menší riziko, než nákazu koronavirem s nutností izolace, často těžkými následky a bohužel i úmrtími u dříve zdravých lidí.

V průběhu března jsme očkovali v ordinaci a částečně i v terénu celkem 104 osob starších 80, resp. 70 let první dávkou vakcíny Astra Zeneca bez větších komplikaci. S ohledem na neuvěřitelný chaos v logistice objednávání k očkování a neustálé preferenci očkovacích center zatím neplánuji další očkování v mojí ordinaci, doporučuji registraci v očkovacím centru v Třinci.  Očkovací centrum v Třinci bylo přesunuto do DDM. Provozní doba od 07:00 - 15:00 hodin

Objednávání k PCR testům :                                                                                                                    

Objednám a zadám do systému ÚZIS já nebo hygienik, pak již může žadatel o test jet na dané místo (většinou Třinec Sosna - stan před nemocnicí) bez jakékoliv další registrace, termín kdykoliv od data, kdy jej zadám, hodina se neurčuje, ani nepřijde žádná SMS. Občas bude nutno vystát frontu. 

Od 8.2.2021 je možnost provedení antigenního testu na COVID 19 v ordinaci praktického lékaře. Ideálně po předchozí telefonické domluvě.  

AKTUALITY